Fener Tabelası

Firmaya ait olan binanın veya yapının cephesine dik olarak yüksekten montajı yapılan, üzerinde firmaya ait logo / logotype bulunan, imalatında, ahşap, demir, kompozit, pleksi vb. malzemeler kullanılan ışıklı ve ışıksız, çıkma, çift taraflı tabelalara Fener Tabela adı verilir. Fener tabela türü tabelalar spotlu olacak şekilde tercih edilebilecekleri gibi, yanlardan ışıklı şekilde de tercih edilebilirler. Eğer tabelanız içerisinde yazanların tüm gün müşterilerinize görünmesini istiyorsanız, bu durumda fener tabela tipi tabelalar kullanmanız gerekir. Her ne kadar tabela içerisindeki görseller gündüz sönük olarak görünse de, gündüz vakti tabelalara bakan kişi sayısı daha fazladır. Akşam vakitlerinde ise aydınlatmalı tabelalar ile kişilerin tabela içerisindeki ürünü çok daha şaşalı görmeleri söz konusudur.

Bu nedenle aydınlatmalı tabela ürünlerini tercih etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Aksi takdirde tabelanız akşamları insanlar tarafından görünemez. Tabelayı nerede kullanırsanız kullanın, aydınlatmasının yerinde olması şarttır. Düzgün aydınlatmaya sahip olmayan bir tabela içerisindeki ürün amacına ulaşamaz.

Fener tabelalarını her yerde kullanmak mümkündür. AVM ’lerde, işlek caddelerde ve buna benzer insanların çok olduğu yerlerde kullanabilirsiniz. Ayrıca insanların özellikle akşamları gezmeye çıktıkları bölgelerde bu tipte tabelalar çok dikkat çekerler. İşlek caddelerde kaldırım kenarlarında yolcuların geçişişini engellemeyecek şekilde bu tabelaların kullanılması söz konusudur.


Hermes Consultıng

Sultanahmet Hotel Suites

9

Mamma Italıa Caffe

Hair Port Desing